Funkcionális laborlelet értelmezés

Ha átfogó képet szeretnénk az aktuális egészségügyi állapotukról,
a laborvizsgálat egy jó opció. Sokszor viszont tapasztalhatjuk azt,hogy tüneteink vannak,de az értékekkel látszólag semmi probléma.
Szeretnék kicsit rávilágítani arra,hogy hogyan lehetséges ez:

Normális=optimális?

Hagyományos körökben a laboratóriumi leletek normál tartományának meghatározására a nem betegséggel diagnosztizált emberek átlag értékeit veszik alapul. Kérdés csupán annyi, hogy diagnosztizált betegség hiányában vajon nincs a háttérben húzódó betegség, esetleg  gyulladás és funkciózavar? 

A funkcionális megközelítés szerint attól még,hogy a tartomány normális még egyáltalán nem biztos,hogy optimális.

 

A funkcionális laborértelmezés keretein belül a hagyományos tartományoktól eltérő tartományokat használunk, mégpedig azért,mert így már egy konkrétan kialakult, diagnosztizálható betegség megjelenése előtt észre tudjuk venni,ha funkciózavar van a szervezetben. Ebben az állapotban még jóval könnyebb visszaállítani az egyensúlyt,mint egy előrehaladottabb állapotban.

  1. Mielőtt funkcionális laborértelmezést kérsz, elvégezzük a  legfontosabb empírikus állapotfelméréseket, feltérképezzük az egészségi idővonaladat, majd egy indító konzultáció keretein belül átbeszéljük az eredményeket.
  2. Ennek függvényében kapsz egy javaslatot, milyen laborértékeket kell mindenképp megnézess.
  3. Az elkészült leletet ezután funkcionális tartományok alapján kiértékeljük és egy terjedelmes (20-25 oldal) részletes leírást kapsz az állapotodról.
  4. A kapott kiértékelést ezután átbeszéljük egy konzultáció alkalmával és szükség esetén összeállítunk egy egészséghelyreállítási tervezetet,ami az életmód fontos pillereit foglalja magában ( alvás, táplálkozás, étrendkiegészítés, mozgás, gondolkodásmód)
Laborlelet értelmezés Start csomag

52.000 Ft

Laborlelet értelmezés Extra csomag

78.000 Ft